AKADEMIA PRZYJACIÓŁ ZWIERZĄT

ZWIERZĘTA W NASZYM ŻYCIU NIE ZJAWIAJĄ SIĘ BEZ POWODU. UDZIELAJĄ NAM NAUKI O TYM JAK ZOSTAĆ LEPSZYM CZŁOWIEKIEM

 

Aktywne zajęcia i wyjścia terenowe dla wszystkich zafascynowanych światem zwierząt. Podczas turnusu poznajemy zwierzaki, które żyją blisko nas jak również te dzikie, żyjące na wolności.

Warsztaty: Odpowiedzialny Opiekun Zwierząt

Wspólnie ustalimy kodeks dobrego opiekuna zwierząt. Podczas zajęć zastanowimy się co możemy zrobić aby zwierzęta wokół nas były bezpieczne i szczęśliwe. Jakie warunki do życia i bezpiecznego funkcjonowania powinniśmy im stworzyć. Dowiemy się jakie zwierzęta dobrze czują się w domu i ile czasu należy im poświęcać.

Warsztaty: Spotkanie z Alpakami

Poznajemy ciekawostki i fakty z życia przesympatycznych, puchatych Alpak

Egzotyczne zwierzęta wokół nas.

Wycieczka do Mini Zoo w Wojciechowie. Poznajemy życie zwierząt z różnych stron świata. Ich potrzeby oraz naturalne środowisko życia. Wspólnie zastanowimy się czy zwierzęta w zoo czują się dobrze i co może zrobić człowiek aby zapewnić im optymalne warunki do życia.

Warsztaty: Mapa świata zwierząt. Zajęcia o gatunkach zagrożonych wyginięciem

Zajęcia z wykorzystaniem wielkiej gry planszowej. Poznamy gatunki zwierząt zagrożone wyginięciem. Przyjrzymy się miejscom gdzie żyją i zastanowimy się dlaczego znikają z mapy świata.

Warsztaty: Zwierzęta naszych domów

Podczas zajęć poszukamy odpowiedzi na nurtujące nas pytania. Czy posiadanie kota jest spełnieniem marzeń o udomowionym tygrysie? Czy koty zawsze spadają na cztery łapy? Czy pies jest najwierniejszym przyjacielem człowieka? Każdy uczestnik będzie miał okazję opowiedzieć o zwierzaku swoich marzeń. W programie również przygotowanie zabawki dla psa lub kota. Dodatkowo wyjście do stajni, w której poznamy życie koni

Leave your comment