AKADEMIA ODKRYWCY

Dla wszystkich ciekawych świata badaczy i obserwatorów, razem wyruszamy w podróż przez fascynujący świat natury aby zaspokoić naszą ciekawoś poznawczą. Jest to propozycja dla wszystkich, którzy uwielbiają eksperymenty, doświadczenia oraz szukają odpowiedzi na nurtujące pytania, które się pojawiają w kontakcie z naturą. Odkrywanie świata może być niesamowitą przygodą .

Warsztat: Eksperymenty z roślinami – strzelający groszek, dlaczego pokrzywa parzy, w jaki sposób rośliny piją wodę?

Warsztat: Terenowy zwiad przyrodniczy

Warsztaty: Zajęcia przyrodniczo – artystyczne: „leśny ogród w słoiku”
Zainspirowani leśnym ekosystemem nasi badacze wykonają swój własny leśny ogród w słoiku. Dowiedzą się jakie procesy zachodzą w powstałym ekosystemie oraz dowiedzą się jakie warunki powinniśmy stworzyć roślinkom do prawidłowego wzrostu. Porozmawiamy o tym jak pielęgnować swój leśny ogród aby na długo cieszyć się nim w domu.

Warsztat: Wulkany z masy solnej

Warsztat: Tropiciel – nauka rozpoznawania tropów zwierząt

Warsztat: Wyprawa terenowa do lasu – którędy poszedł dzik? Wnikliwi badacze przy pomocy przyrządów odkrywają tropy i ślady jakie zostawiają zwierzęta. Na zakończenie fotorelacja z wyprawy.

Warsztat: Co wiemy o wodzie, czyli eksperymenty i zabawy z wodą. Wielki Quiz o wodzie, w trakcie którego dzieci dowiedzą się m.in. skąd się wzięła woda na ziemi i dlaczego jest mokra.

Warsztat: Wyprawa do źródełka oraz pogawędka o tym skąd się wzięła woda w źródełku – czyli wody podziemne pod lupą.

Leave your comment